Rodina je základ - Ray Cooney

Motto

Nelžete.
Nelžete ani manželce, ani šéfovi, ani policii.
Nelžete, je to strašná dřina!

Pár slov ke hře

Londýn, Nemocnice U svatého Ondřeje, poklidné prosincové dopoledne. Doktor David Mortimore se připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která může zásadně ovlivnit jeho  kariérní postup. Potřebuje k tomu jen trochu klidu. Ovšem toho se mu opravdu nedostane; v  nejméně příhodný okamžik se v lékařském pokoji totiž objeví...
Britská situační komedie, kterou s  oblibou uvádějí profesionální i amatérské soubory na celém světě.

Pár slov o autorovi

Raymond George Alfred Cooney - britský autor a herec, přezdívaný též Mistr frašky. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie, založené na typicky britském suchém humoru. Kromě psaní her vlastní i divadelní společnost a píše filmové a televizní scénáře, často na základě vlastních divadelních her. Cooney je nositelem mnoha divadelních ocenění včetně Ceny Lawrence Oliviera za hru Out of Order. V roce 2005 ho královna za služby britskému dramatu vyznamenala řádem O.B.E.

Pár slov jen tak

Hra Raye Cooneyho Rodina je základ se nám líbila od prvního přečtení scénáře. Zkoušeli jsme ji dlouho, déle než hru minulou, a celé ty měsíce jsme se těšili na den, kdy ji budeme umět tak dobře, abychom vám ji mohli předvést. A tím dnem je právě dnešek a vy v následujících dvou hodinách můžete posoudit, nakolik jsme se výběrem této hry trefili do vašeho vkusu a jak se nám její nastudování podařilo. Přejeme příjemnou zábavu.

Fotografie z premiéry

Foto: Jiří Senohrábek